Už 20 let hájíme zájmy českých exportérů

  • Našimi členy jsou velké exportní korporace i malé a střední firmy
  • S předními experty predikujeme každý měsíc vývoj exportu ČR
  • Pravidelně pořádáme prestižní Exportní fóra, setkání úspěšných exportérů se zástupci státních institucí
  • Exportní fóra – místo pro výměnu názorů a informací mezi exportéry a bankovním sektorem

Raiffeisenbank zavádí poskytování exportních úvěrů online

Nová platforma eSPEEDTRACK od Raiffeisenbank umožňuje poskytovat financování střednědobých až dlouhodobých exportních úvěrů ve výši 2 až 10 milionů eur digitální cestou.

Doba splatnosti je až 8 let s možností pěti čerpání během stanoveného období. Zahraniční odběratelé českých exportérů mohou o nabídku požádat online a využít zrychlený proces posuzování poptávek financování a standardizovanou dokumentaci.

„Prodej a koupě investičního majetku ve světě jsou náročné pro vývozce i dovozce. Exportní úvěry jsou většinou složité a dostupné pouze pro velké transakce. Nové řešení na platformě eSPEEDTRACK tak financování zjednodušuje a zrychluje,” říká Petr Fiala, ředitel Trade Finance & Factoring v Raiffeisenbank.

Raiffeisenbank zcela inovativním způsobem podporuje vývozce v prodeji jejich produktů v zahraničí pomocí nabídky finančního řešení pro zahraniční dovozce. Toto řešení poskytuje online právě přes platformu eSPEEDTRACK. „Úvěry pro zahraniční partnery tuzemských vývozců jsou velmi efektivním způsobem, jak podpořit export českého zboží,“ dodává Petr Fiala.

Výrazná úspora času

Platforma eSPEEDTRACK podporuje žadatele online kontrolou zadaných údajů, což urychluje proces zpracování poptávek po financování. Petr Fiala zdůrazňuje, že plně digitální způsob vyřizování žádosti o financování povzbuzuje žadatele k tomu, aby hned na začátku předložili základní sadu informací o společnosti a projektu, což přináší výraznou úsporu času i menší administrativní zátěž. Velkou výhodou je podle něj také to, že nová platforma přináší více standardizované podmínky pro žadatele o úvěry.

Po vyplnění požadovaných údajů do online dotazníku a pozitivním posouzení ze strany banky jsou podklady platformou digitálně předány exportní úvěrové agentuře (EGAP), která je rovněž posoudí. Pokud je vše v pořádku, oddělení Export & Structured Trade Finance Raiffeisenbank Česká republika předá dovozci indikativní podmínky financování.

Přímé spojení s EGAP

„Státní pojišťovna EGAP je tak přímo napojena na naši platformu a společně s ní efektivně sdílíme veškeré informace,“ uvádí Petr Fiala. Raiffeisen Bank International AG (RBI) podobným způsobem spolupracuje s dalšími předními exportními úvěrovými agenturami v Evropě jako například OeKB, Euler Hermes, EKN, Finnvera, Atradius nebo BPI France.

„Na spolupráci s Raiffeisenbank v rámci platformy eSPEEDTRACK se těšíme,“ řekl místopředseda představenstva EGAP Marek Dlouhý. „Datové výstupy pro EGAP byly společně nadefinovány a představují pro nás další modernizační krok navazující na loni uvedený online systém Klikni pro export.“

Platforma eSPEEDTRACK používá nejnovější bezpečnostní technologie. Veškeré zadané údaje jsou šifrovány. Společnost RBI provádí opakovaně penetrační testy eSPEEDTRACK platformy nezávislými bezpečnostními experty.

Řešení eSPEEDTRACK bylo vyvinuto a je vlastněno společností Raiffeisen Bank International AG (RBI). Jde o platformu vytvořenou na míru s ohledem na neustálý vývoj a doplňování funkcí podle potřeb zákazníků RBI a Raiffeisenbank v České republice.

Platforma eSPEEDTRACK je k dispozici na adrese www.rb.cz/espeedtrack.


Nahoru