Členové výboru Asociace Exportérů

Ing. Jiří Grund
předseda Asociace exportérů

Působí ve společnosti GRUND a.s., která vyrábí koupelnové předložky vysoké jakosti a designu již od roku 1990. Devadesát procent svých výrobků vyváží firma GRUND do 40 zemí světa. Generálním ředitelem společnosti je Jiří Grund mladší, který převzal vedení po svém otci v roce 2011. Společnost GRUND má své sídlo v Mladých Bukách a zaměstnává cca 200 lidí.

Ing. Otto Daněk
místopředseda Asociace Exportérů

Působí ve společnosti ATAS elektromotory Náchod a.s., která je již od roku 1928 tradičním českým výrobcem nejen elektromotorů pro všeobecné použití, ale také „zákaznických“ motorů, konstrukčně přizpůsobených účelu použití. Firma vyváží své motory kromě ČR do dalších 50 zemí světa a zaměstnává více jak 750 lidí.

Zuzana Ceralová Petrofová
členka výboru Asociace exportérů

Zuzana Ceralová Petrofová je představitelka páté generace rodiny Petrofů a v současné době stojí v čele společnosti PETROF. Je velmi úspěšnou a váženou manažerkou nejen v rámci odvětví. Za dobu působení ve společnosti PETROF získala mnohá ocenění, především za její manažerské schopnosti. Mezi největší patří například čestný titul MANAŽERKA ROKU 2014, pravidelně se objevuje v žebříčku nejvlivnějších žen Česka časopisu FORBES.

Ing. Tomáš Papírek
člen výboru Asociace exportérů

Působí v brněnské společnosti Delong Instruments a.s. Firma zabývající se elektronovou optikou, mikroskopií a vakuovou technologií byla založena v roce 1992. Společnost Delong Instruments nese své jméno po slavném profesorovi Arminu Delongovi, dlouholetém řediteli Ústavu přístrojové techniky Akademie věd v Brně, který získal v roce 2005 známé ocenění „Česká hlava“. Firma vyváží své produkty do téměř celého světa a zaměstnává 80 lidí.

Ing. Jiří Šilhán
člen výboru Asociace exportérů

Působí ve společnosti PAS Jablonec a.s., která byla založena v roce 1990 a je jedním ze dvou největších výrobců skleněných perlí v České republice a jedním z největších výrobců růženců ze skleněných perlí na světě. Firma výváží své produkty do USA, západní Evropy, ale take na netradiční trhy Jižní Ameriky a Asie. V současné době je ve společnosti PAS Jablonec zaměstnáno 60 lidí.

Filip Klepek
člen výboru Asociace exportérů

Působí ve společnosti KOVAP Náchod, s. r. o., která je celosvětově známým výrobcem plechových hraček s tradicí od roku 1946, kdy byla v Československu založena. U všech produktů firmy KOVAP je kladen důraz na ruční výrobu, precizní provedení a dlouhou životnost. Hračky jsou ekologicky nezávadné, šetrné k přírodě a pyšní se mimo jiné certifikátem BEZPEČNÉ HRAČKY.

Ing. Michal Mika
člen výboru Asociace exportérů

Působí ve společnosti LOGAREX Smart Metering, s.r.o. Firma byla založena v roce 2011 a jako vývojová, výrobní a dodavatelská firma se specializuje na pokrytí potřeb energetického odvětví se zaměřením na měření, zpracování a přenos dat. Společnost se zaměřuje na komplexní řešení požadavků zákazníka.