CzechTrade: Zájem exportérů o vývoz do Německa letos dál roste

Zájem českých exportérů o vývoz do Německa letos dál roste. Služby státní agentury CzechTrade v zemi využilo v první polovině roku 188 českých firem, meziročně o třetinu více než loni. Export českých firem k západnímu sousedovi stoupl od ledna do května o 7,1 procenta na 578 miliard korun. Rostl tedy rychleji než celkový vývoz z ČR, vyplývá z údajů statistiků.

V minulém roce vyvezly české firmy do Německa zboží a služby za celkem 1,29 bilionu korun. „Řídíme se primárně poptávkou firem po našem servisu, proto na podzim letošního roku otevíráme druhou kancelář agentury CzechTrade v Mnichově,“ uvedl generální ředitel agentury Radomil Doležal.

Nyní má CzechTrade v Německu pouze jednu pobočku, a to v Düsseldorfu. „Mezi naše klienty patří hlavně firmy ze strojírenského, elektrotechnického a plastikářského průmyslu. Roste však zájem i mladých inovativních firem a startupů v oblasti IT, služeb či leteckého průmyslu, pro které je Bavorsko velmi atraktivní a blízkou exportní destinací,“ řekl ředitel pobočky agentury v Düsseldorfu Adam Jareš.

Úspěšnost českých vývozců na klíčovém německém trhu lze podle nedávného vyjádření Asociace exportérů vnímat pozitivně. „V květnu se na něj podařilo vyvézt zboží v hodnotě 101,5 miliardy Kč, tedy zdaleka nejvíce oproti ostatním evropským státům. Jedná se mimochodem o celou polovinu celkového vývozu do eurozóny,“ uvedl místopředseda asociace Otto Daněk.

Cel článek si můžete přečíst zde!