Už 15 let hájíme zájmy českých exportérů

  • Našimi členy jsou velké exportní korporace i malé a střední firmy
  • S předními experty predikujeme každý měsíc vývoj exportu ČR
  • Pravidelně pořádáme prestižní Exportní fóra, setkání úspěšných exportérů se zástupci státních institucí
  • Exportní fóra – místo pro výměnu názorů a informací mezi exportéry a bankovním sektorem

Asociace exportérů v médiích

Exportu se daří i po konci intervencí. Růst překoná 10 procent

Tempo růstu vývozu tuzemských firem by letos v červenci mělo v meziročním srovnání překonat hranici deset procent. Vedle oživující poptávky v zahraničí a dosud stabilního kurzu koruny export podpoří i nízká srovnávací základna z loňského července, kdy proběhly odstávky v automobilovém průmyslu. Ukazuje to Index Exportu, uvedla dnes v tiskové zprávě Asociace exportérů. Český export vykázal za celý loňský rok rekordní hodnotu 3,97 bilionu korun, meziročně o 2,3 procenta více.

Celý článek

Sankce nesankce, český vývoz do Ruska opět roste. Letos zatím o čtvrtinu

Propad vývozu do Ruska se letos zastavil, v prvních dvou měsících roku se zvýšil export českých firem do Ruska meziročně o 26 procent. Podíl Ruska na celkovém českém exportu ale zůstal 1,8 procenta. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Mezi důvody dřívějšího poklesu vývozu patřily mimo jiné sankce zavedené Evropskou unií v roce 2014 na Rusko kvůli anexi Krymu.

Celý článek

Exportéři: Posílení o korunu znamená ztrátu až 150 miliard

Prezident Miloš Zeman se mýlí, když říká, že tuzemské firmy při intervencích neinvestovaly a usnuly na měkkém polštáři, říká v rozhovoru pro Deník místopředseda Asociace exportérů Otto Daněk. Díky intervencím podle něj podniky napřímo získaly 687 miliard korun, což se projevilo v růstu platů zaměstnanců a v investicích do modernizace provozů.

Celý článek