Už 15 let hájíme zájmy českých exportérů

  • Našimi členy jsou velké exportní korporace i malé a střední firmy
  • S předními experty predikujeme každý měsíc vývoj exportu ČR
  • Pravidelně pořádáme prestižní Exportní fóra, setkání úspěšných exportérů se zástupci státních institucí
  • Exportní fóra – místo pro výměnu názorů a informací mezi exportéry a bankovním sektorem

Aktuální informace

Vývozu se daří – zatím

Podle dnes zveřejněných čísel skončila v dubnu bilance zahraničního obchodu v národním pojetí v běžných cenách přebytkem 10,6 mld. Kč., což představuje meziroční pokles o 13,8 mld. Kč.

Celý článek

České exportní fórum v Praze

První České exportní fórum pořádané Asociací exportérů a Ministerstvem zahraničních věcí ČR se uskuteční ve středu 31.5.2017 od 10:00 hodin v Černínském paláci na Loretánském náměstí v Praze.

Celý článek

Vývozci hlásí v březnu dvojciferný růst exportu

Podle dnes zveřejněných čísel skončila v březnu bilance zahraničního obchodu v národním pojetí v běžných cenách přebytkem 22,6 mld. Kč., což představuje meziroční zvýšení o 1,7 mld. Kč. Meziročně vzrostl vývoz o výrazných 12,7 % (na 329,9 mld. Kč), dovoz rostl také výrazně a to o 13 % (na 307,3 mld. Kč).

Celý článek

INDEX EXPORTU: KORUNA NEOHROŽUJE EXPORT

Českému vývozu se bude navzdory mnohým nástrahám dařit. Podle Indexu Exportu by v červenci 2017 měl meziroční přírůstek českého vývozu překonat hranici 10 %. Meziroční růst vývozu však bude vedle oživující se poptávky v zahraničí a doposud stabilního kurzu koruny podpořen nízkou srovnávací základnou z loňského července, kdy proběhly odstávky v automobilovém průmyslu.

Celý článek