Už 15 let hájíme zájmy českých exportérů

  • Našimi členy jsou velké exportní korporace i malé a střední firmy
  • S předními experty predikujeme každý měsíc vývoj exportu ČR
  • Pravidelně pořádáme prestižní Exportní fóra, setkání úspěšných exportérů se zástupci státních institucí
  • Exportní fóra – místo pro výměnu názorů a informací mezi exportéry a bankovním sektorem

Aktuální informace

Odstoupení USA od dohody s Íránem český export neovlivní

Podle Asociace exportérů vypovězení jaderné dohody bude mít na ČR přímo pouze marginální vliv. „Odhaduji, že ani nepřímo tento vliv nebude významný. Každopádně však jakékoliv zásahy politiků do byznysu mají velmi negativní vliv a jsou nežádoucí,“ uvedl místopředseda asociace Otto Daněk.

Celý článek

Index Exportu: export pozvolna ubírá na tempu

Čerstvě zveřejněné březnové údaje o zahraničním obchodě ČR potvrzují slábnutí exportní výkonnosti české ekonomiky. I po sezónním očištění hodnota českého exportu již podruhé v řadě klesla. Jedná se o nejslabší březnový výsledek od roku 2009.

Celý článek

Ocenění Asociace exportérů mají Euro Security, Pleas a Petrof

Ocenění Asociace exportérů za exportní aktivity v roce 2017 získaly společnosti Euro Security Products Praha, Pleas Havlíčkův Brod a Petrof Hradec Králové. Kritériem hodnocení byla výše podílu exportu na celkových tržbách v roce 2017. Vybíralo se z 80 firem, které jsou členy asociace. Výsledky byly dnes vyhlášeny na 20. exportním fóru v Mladých Bukách na Trutnovsku.

Celý článek

Vladimír Dlouhý: Prostý lid se zdá být poměrně značně nespokojen

Navzdory ekonomicky příznivému období, které zažívá Česko, i přes nízkou nezaměstnanost i rostoucí platy „populace není zjevně příliš spokojena“. V rámci svého vystoupení na Exportním fóru Asociace exportérů v Mladých Bukách to řekl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Ten se nově stal i ekonomickým poradcem prezidenta Miloše Zemana.

Celý článek

Exportéři: Loňský rekordní export se letos opakovat nebude

Loňský rekordní vývoz zboží z České republiky do zahraničí ve výši 4,2 bilionu korun se letos opakovat nebude. Vývoz by mohl být na úrovni čtyř bilionů korun. Důvody poklesu exportu jsou posilující kurz koruny, nedostatek pracovníků a razantní růst mezd, který snižuje konkurenceschopnost vývozců.

Celý článek